„Latające szczury”

„Latające szczury”
gołębniki za zamówienie
acavallo

Jedno z określeń, które przylgnęło do dzikich gołębi to etykieta „latających szczurów”. Dla wielu osób jest to bardzo trafne sformułowanie, jednakże znajdą się także ci, którzy się z nim nie zgodzą. Szczur jest postrzegany w realiach miasta równie negatywnie jak gołąb.

To gryzoń, który zaliczany jest do grona szkodników, również może roznosić groźne choroby oraz bakterie, a walka z nim jest prowadzona z użyciem radykalnych środków (śmiertelne pułapki czy trutki rozstawiane w piwnicach). Gołąb zrównany ze szczurem nie może raczej liczyć na łagodne traktowanie. Sympatycy gołębi podkreślają, że takie określanie ich ulubionych ptaków to gruba przesada wynikająca z irracjonalnej niechęci.

Nie da się bowiem określić, jaki jest realny wpływ gołębi na stan zdrowia ludzi oraz innych zwierząt. Choć badania potwierdzają, że dziki gołąb często bywa nosicielem groźnych mikrobów, to nie da się jednoznacznie stwierdzić, na ile są one zdolne do przenikania do organizmu człowieka. To ważny wątek, którym jeszcze się zajmiemy.

www.cbssuszec.pl